LinkedIn 30 Saniyelik Videolar İçin Düğmeye Bastı!

“Geç olsun da güç olmasın.” lafı artık LinkedIn’in mantrası denebilir çünkü LinkedIn sonunda kullanıcılar tarafından oluşturulan 30 saniyelik videolar için adım atıyor.

wersm-linkedin-invites-influencers-to-create-30-second-videos-657x360

Doğru okudunuz! LinkedIn tüm kullanıcılarına video oluşturma seçeneğini vermiyordu. Şu anda belli konuları kısa videolarla konuşma özelliği Bill Gates, Arianna Huffington, Richard Branson gibi özenle seçilmiş bir grup kullanıcıya verilmiş durumda.

Artık LinkedIn video konularını kendi önerecek ve yeni videolar belirli profilleri takip ettiğiniz sürece kullanıcı akışında görünecek ve kullanıcılar o kişilerle iletişime geçebilecek. Bu videoları oluşturabilmek için LinkedIn, kullanıcılarına Record adlı yepyeni bir İOS uygulaması sunuyor.

Bu sadece LinkedIn için bir başlangıç ve bu ilerleme her ne kadar zaman aldıysa da böylesine bir yenilik kullanıcılarına artık yeni bir şey sunmakta gitgide belirsizleşen sosyal bir ağ için oldukça güzel bir haber.

Şirketin kıdemli üretim müdürü Jonathan Sherman-Presser’ın da dediği gibi:

“Üyelerimizin bilgi toplayıp paylaşabilecekleri büyük bir fırsat olduğuna ve videonun bu alanda büyük bir rol oynayacağına inanıyoruz. Biz tecrübelerimize bakıp gelecekte video kısmını geliştirebileceğimiz en iyi bakış açısına karar veriyoruz.”

LinkedIn’in diğer platformlar gibi olmadığı su götürmez bir gerçek. Kendine ait bir platformu ve kendi gücü var diyebiliriz. Ancak, sosyal ağlar her zaman trendlere ayak uydurmalı ve kullanıcıların o ağdan ne istediğine dikkat etmeli. Video da bu trendlerden biri. Ne diyelim, bundan sonra yepyeni LinkedIn özelliklerini görmeyi bekliyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir