Apple Android Kullanıcılarına Göz Kırptı!

Apple, Android cihazınızı nasıl terk edeceğinizi ve iOS’un parlak, renkli yaşamına nasıl kolayca geçeceğinizi bilmenizi istiyor. Bunu anlatmak için ise, bir dizi reklam filmi hazırlamış.

Apple, diğer cihazlardan iOS’a geçişin ne kadar kolay olduğunu göstermek için 15 saniyelik yeni reklam dizisini yayınladı. Bu reklamlarda ortadan ikiye bölünmüş arka plana sahip basit bir grafik efekti kullanıyor. Sol taraf gri, sağ taraf canlı renklerle veriliyor. Rakip ürünü temsil eden renksiz tarafta bulunan müzik, fotoğraf ve bu tür bağlantılar renkli tarafa kaydırılarak iPhone’a geçişin ne kadar kolay ve yerinde bir karar olduğu gösterilmeye çalışıyor.

Reklamların ilkinde dünyanın en hafif piyanosunu görüyorsunuz. Bu piyano sağ tarafta uyku getiren bir melodiyi çalmaya çalışıyorken, bir ustanın basit bir hareketi ile renkli dünyaya aktarılarak müzik hareketlendiriliyor.

İkinci reklamda da benzer şekilde şirin bir koreografi yer alıyor. Bir taşıyıcı, hipster, genç kadını, cansız manken misali, yatay olarak alıyor ve renkli tarafa taşıyor. Diğer bir taşıyıcı da genç kadının bakmakta olduğu fotoğraf çerçevelerini kolayca renkli ekrana sürüyor. Çünkü selfieleriniz ve yemeye kıyamayarak deklanşöre bastığınız yemek fotoğraflarınız elbette yüksek sanat müzelerinin sunumuna layık.

Serinin kalan videolarını da izlemeden buradan ayrılmanızı önermeyiz. 🙂

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir