Facebook Yeni Dijital Asistanını Duyurdu: MoneyPenny !

facebook-messenger2

Facebook, Facebook Messenger üzerinden çalışacak “MoneyPenny” adından bir kişisel asistan servisi ile ilgili denemelere başladıklarını duyurdu. İsmini James Bond Serisi’ndeki Sekreterden alan uygulama belirtilen rapora göre Microsoft’un Cortane ve Apple’ın Siri uygulamalarının bir benzeri. Ancak MoneyPenny’i diğerlerinden ayıran özellik ise bu sanal varlığın “Gerçek İnsanlar” ile hizmet vermesinin planlanması. Detayları tam olarak bilmesek de, duyumlara göre kullanıcılar MoneyPenny ile araştırma yapabilecek, ürün ve hizmet siparişlerini verebilecekler. 

Moneypenny’nin piyasaya ne zaman sunulacağı henüz belli değil ama yapılan açıklamaya göre uygulama şu anda Facebook’un kendi çalışanları tarafından dahili olarak test ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda Facebook, Video arama ve Messenger için bir ödeme hizmetinin yanı sıra, web tarayıcı uygulaması için yeni bir sürüm duyurmuştu. Tüm bunların yanında Moneypenny’nin de şirket için çok zor bir görev olmadan olabildiğince hızlı piyasaya sürüleceğini tahmin etmekteyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir