Facebook’un yeni devrimi: Facebook Reactions

Eveeet, herkesin merakla beklediği “beğenme” butonu yine gelmedi. Fakat onun yerine Facebook, daha yararlı olacağını düşündüğümüz yeni bir sistem getirdi: Facebok Reactions
Facebook 2015 yılında Facebook Reactions’ı bazı pilot ülkelerde aktif duruma getirmişti. Test aşaması sonunda aldığı olumlu sonuç neticesinde Facebook Reactions artık bütün dünyada aktif hale gelmiş durumda. Facebook Reactions içerisinde klasik “beğen” ifadesinin yanı sıra, love (aşk), haha, yay (yaşasın), wow (vay canına), sad (üzgün) ve angry (kızgın) ifadeleri yer almakta. Mobil cihazlarda bu ifadelere erişebilmek için beğen butonuna bir süre basılı tutmanız, bilgisayarlarda ise farenizi beğen butonu üzerinde 1-2 saniye bekletmeniz yeterli olacaktır.

bababa

Fakat ifadelerin anlamı Türkçe dil seçeneğinde daha farklı. Aşk yerine “muhteşem”, haha yerine “hahaha” (oraya bir ha daha yazmanızı rica ediciğim), vay canına yerine “inanılmaz” demeyi tercih etmişler. Üzgün ve kızgın ifadeleri yine aynı anlamlarıyla Türkçe dil seçeneğinde yer almakta.

Mark Zuckerberg ile gerçekleştirdiğimiz uzun bir görüşmeden sonra kendisinden seneye Kona ifadesi için söz aldığımızı da gururla belirtmek isteriz, umarız hoşunuza gider.

 

konareact

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir