Google Logosu Değişti!

Bir kaç saat önce yapılan açıklama ile birlikte Google’ın logosunda değişikliğe gittiğini öğreniyoruz. Bugüne kadar uygulamalar, arayüzü ve eklentilerinde yaptığı değişikliğe alışkın olduğumuz Google 2014 yılında logosunda yaptığı küçük değişiklikten sonra bugün tekrar logo değişikliği yaptığını duyurdu ve yeni logosunu tanıttı.

Bu değişiklik Google’ı yeni CEO’su Sundar Pichai yönetiminde gördüğümüz ilk önemli değişiklik gibi görünüyor.

Bugünden itibaren Google’ın Arama, Haritalar, Gmail, Chrome ve her nerede Google logosunu görüyorsak hepsi yepyeni yüzle karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, Google’ın alışagelmiş küçük ikonu da (favicon) değişiyor ve küçük g harfi yerine artık bizi logoyla uyumlu bir simge karşılıyor.

Google, kurumsal blogda yaptığı açıklamada logodaki ilk değişikliğin bu olmadığını ve muhtemelen sonuncusu da olmayacağını söyledi, kullanıcıların yeni logoyu beğenmesini umduğunu iletti.

1998 yılından bu yana Google logolarının evrimini barındıran bir video da Google’ın YouTube hesabı üstünden yayınlandı. Videoyu aşağıda izleyebilir, Google’ın yeni logosuyla ilgili yorumlarınızı aşağıya ekleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir