Google+ Resimler Uygulaması Kapanıyor Yeni Google Fotoğraflar Uygulaması Geliyor!

 

Google 2 hafta sonra yepyeni hizmeti Google Fotoğrafları kullanıcılarına duyuruyor. Ve bu servise daha hızlı entegrasyonu sağlayabilmek için Google+ üzerinden hizmet verdiği Google+ Fotoğraflar hizmetini kapatıyor.

google-fotograflar

1 Ağustos itibarı ile Google öncelikle Android uygulamasından başlayarak Google+ Fotoğraflar uygulamasını kapatacak. Android’i sırasıyla web ve iOS servisleri takip edecek. Hali hazırda bulut servisini kullanan ve fotoğrafları Google+ Fotoğraflarda kayıtlı olan kullanıcıların fotoğrafları ise servis tarafından otomatik olarak yeni Google Fotoğraflar Uygulaması’na yüklenecek.

Bu haber Google+ Fotoğraflar uygulamasına hayran kullanıcıları biraz üzeceğe benziyor. Ancak Google’ın yaptığı açıklamalar yeni uygulamanın hem Drive’a %100 uyumlu çalışacağı hem de kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına karşılık vereceği yönünde. Yine de daha şimdiden bazı kullanıcıların güvenlik ayarları ile ilgili bazı soru işaretleri oluşmuş durumda. Bakalım ilerleyen süreçlerde Google’dan bu konu ile ilgili bir açıklama alabilecek miyiz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir