Google’ın Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması Duo Geldi!

Google, bu seneki geliştirici konferansı Google I/O 2016’da yeni görüntülü arama uygulaması Google Duo’yu tanıtmıştı. Hepimizin heyecan ile beklediği Google Duo’nun yaz aylarının sonlarına doğru kullanıma sunulması bekleniyordu. Ve beklenen oldu…

Google Duo Google Play ve App Store’daki yerini aldı.
Ekran Resmi 2016-08-18 22.02.56 Ekran Resmi 2016-08-18 22.02.47 Ekran Resmi 2016-08-18 22.02.39Ekran Resmi 2016-08-18 22.02.31

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadeliği ve hızlı oluşu ile ön plana çıkan Google Duo’nun, diğer görüntülü arama uygulamalarından birçok farklı özelliğe. Google Duo basit bir görüntülü arama fonksiyonundan çok daha fazlasını sunuyor.

Örneğin uygulamanın önemli özelliklerinden biri, kullanıcının internet bağlantısı zayıf olsa dahi görüntü kalitesi bozulmadan görüşmesini gerçekleştirebilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kullanıcılar görüşme esnasında mobil internet ile kablosuz internet arasında herhangi bir kesinti yaşamadan geçiş yapabiliyor.

Ayrıca son dönemlerde Whatsapp’da karşımıza çıkan ve iletişim kanallarında uçtan uca şifreleme tekniği de Google Duo’da kullanılıyor. Yani yapılan görüşmeler iki kişi arasında şifrelenmiş oluyor; bir diğer üçüncü kişi bu verilere ulaşamıyor.

Google Duo’nun sahip olduğu en ilginç detaylardan biri de Tık Tık (Knock Knock) özelliği. Bu özellik ise kullanıcılara herhangi bir video çağrısı geldiğinde, o kullanıcı çağrıyı cevaplamasa dahi karşısındakinin görüntüsünü görebilmesini sağlıyor.

İşte Google Duo’nun tanıtım videosu!
Videoyu izledikten sonra siz de hemen uygulamayı indirmek isteyeceksiniz!

İndirmek için hemen tıklayın : Google Play & AppStore

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir