Neon Işıklar ile Şekil Değiştiren İnteraktif Duvar Sanatı

Sanatı seviyoruz. Teknolojiyi de seviyoruz. Teknoloji ve sanatın ortaya çıkardığı ürünlere ise bayılıyoruz! İllüstratör Jason Levesque ve dijital ajans Grow’un ortak olarak yaptıkları “Transparent Seas” isimli çalışma da teknoloji ve sanatın ortaya çıkardığı en güzel örnek!

trans

ABD’nin Virginia eyaletinde yer alan NEON sanat bölgesi olan Norflok’ta sanat ve teknoloji buluştu. Neon ışıklar ile renk ve görüntü değiştiren interaktif bir sokak sanatı yapıldı. İllüstratör Jason Levesque ve dijital ajans Grow ile birlikte çalışarak yaptıkları ve“Transparent Seas” adını verdikleri çalışmada, değişik renkler ile boyanmış 4 kadın portresi oluşturuldu.

Panoya bakan kişinin uzaklığına göre duyarlı sensörlere bağlı ışıklar gökkuşağı renklerinde değişiyor. Sahip olunan mesafeye göre farklı renkte ışıklar yanıyor ve çizilmiş kadın portrelerinin kendilerine özel element ve renkleri açığa çıkıyor.

Dijital ajans Grow’un yaptığı açıklamaya göre renkli ışıklar duvar resmini aydınlatırken kadın figürlerinden yeryüzü, deniz ve hava elementleri görünüyor ve dünya ile insan bedeni arasındaki bağlantı vurgulanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir