Pinterest Video Görüntüleme ve Keşif Özelliğini Geliştirdi!

Pinterest sosyal medya ağları arasında kendini sürekli geliştiren ve yeni özellikler deneyip kullanıcısına diğer platformlardan önce sunan bir platform.

wersm-pinterest-promoted-pins-657x360

Pinterest’in son özelliği kullanıcıların artık platformdan ayrılmak zorunda kalmadan video izleyebilmesi. Bu yeni gelişme sürpriz değil çünkü Pinterest’in de açıklaması üzerine uygulama üzerinde kullanıcıların “Nasıl Yapılır?” video izleme oranları, bu videoları diğer platformlar üzerinde izlemelerinden 2 kat daha fazla. Dahası, Pinterest geçen yıl boyunca uygulama üzerindeki video sayısının %60 arttığını açıkladı ki bu da artık video çağında olduğumuzun bir başka kanıtı.

Video oynatıcı özelliğinden farklı olarak Pinterest, kullanıcıları için kişisel önerileri göz önüne alarak geliştirilmiş bir video keşif bölümü yapmayı deniyor. Şu aşamada çok fazla bilgi verilmese de Pinterest’in topladığı data düşünüldüğünde, bu öneriler pin geçmişimize ve internette ilgi alanlarımıza göre kaydettiğimiz bağlantılara dayanacak..

Bunlara ek olarak, Pinterest’in bu özelliği nasıl paraya çevireceği de merak konusu çünkü markaların “öneriler” kısmında yer almak için birbirleriyle yarışacakları kesin.

Tüm güncellemeler birkaç ay içerisinde ulaşılabilir olacak. Bu sırada, sizler aşağıdaki videoya bir göz atıp fikir sahibi olabilirsiniz!

http://wersm.com/pinterest-improves-video-viewing-and-discovery/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir