Whatsapp Kullanıcılarına Google Drive Müjdesi!

WhatsApp-Google-Drive-Backup

 

Günümüzün aktif mesajlaşma programı haline gelen Whatsapp’a beklenen güncelleme geldi! Artık Android telefona sahip Whatsapp Kullanıcıları sohbet geçmişlerini, mesajlarını ve medyalarını Google Drive’a yedekleyebilecekler!

Mobil uygulama kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan “Sohbet Yedekleme” konusuna kesin çözüm Google’ın depolama servisi olan Google Drive ile gelmiş oldu. Google Drive’ın resmi blogundan yapılan duyuruya göre Whatsapp kullanıcıları kolay bir işlem ile Google Drive Yedeklemelerini açabilecekler. Kullanıcılara 15 GB alan sunan Google’ı WhatsApp kullanıcılarının aktif hale getirmesi için WhatsApp’ın ayalarından “Google Drive Yedekleme” özelliğini açmaları gerekiyor.

Bu yeni güvenilir yedekleme sistemi ile kullanıcılar telefonlarını kaybettiklerinde ya da değiştirdiklerinde başka bir telefona kurulum yaparken tüm eski konuşmalarına yeniden ulaşabiliyorlar.

Whatsapp’ın bu özelliğinden faydalanabilmek için ise gerekli minimum sistem gereksinimleri şu şekilde,

  1. Telefonunuzda aktive edilmiş bir Google hesabı olmalı.

  2. Telefonunuzda Google Play üzerinden kurulmuş Google Play hizmetleri olmalı. Not: Google Play hizmetleri sadece Android 2.3.4 ve üzerinde kullanılmaktadır.

  3. WhatsApp sohbetleri ve fotoğrafları, videoları, Sesli Mesajları ve ses dosyaları için yeterli boş Google Drive alanı olmalı.

  4. Telefonunuzda yedekleme yaratabileceğiniz yeterli boş alan olmalı.

Daha ayrıntılı bilgilendirme ve sorunlarınızın çözümü için ; https://www.whatsapp.com/faq/tr/android/28000019

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir